Univerza v Mariboru pri QS World University Rankings by Subject najboljša pri računalništvu in informatiki (551-600)

Datum objave: 11. marec 2020 | Datum poteka: 31. maj 2020

QS World University Rankings je Univerzo v Mariboru na področju računalništva in informatike uvrstil na seznam najboljših visokošolskih institucij, in sicer na mesta od 551 do 600. QS World University Ranking vsako leto izvede mednarodno anketo Academic and Employer Reputation Survey s katero zbira podatke o ugledu visokošolske institucije pri delodajalcih in zaposlenih na univerzah ter drugih institucijah, povezanih z visokim šolstvom. V obdobju od 2015 do 2019 je v anketi QS sodelovalo 94.000 anketirancev iz akademskega okolja in 44.000 delodajalcev. Na mednarodno lestvico QS Rankings by Subject se je letos uvrstilo 1.368 univerz iz 137 držav. Univerza v Mariboru je bila vključena v ocenjevanje na 32 študijskih področjih in je zbrala dovolj točk za uvrstitev med najboljše visokošolske institucije pri matematiki ter računalništvu in informatiki.