Obvestila 1 do 3 od 3

DIPLOMSKA DELA NA PLATFORMI MENDIX

Datum objave: 31. januar 2017 | Datum poteka: 1. junij 2017

Podjetje Mansystems ponuja sodelovanje pri diplomskih delih na platformi Mendix.

Podjetje Mansystems je bilo ustanovljeno leta 1991. V tem času je preraslo v globalno delujočo organizacijo s poslovalnicami na Nizozemskem, Nemčiji in Južni Afriki. Bogate izkušnje in znanje so pridobili skozi številne projekte in nudenju podpore srednje velikim podjetjem, javnim ustanovam in številnim globalnim skupinam (BMC Exchange, Mendix World, itd). Skozi čas so postali partnerji z BMC, Mendix, SAP, SNP, itd. V Nemčiji podjetje zaposluje približno 40 ljudi. Vse večja prepoznavnosti in fleksibilnost platforme Mendix, ustvarjajo ogromen potencijal za nove projekte ter ponujajo možnost povečanja števila kadrov. Več o podjetju in projektih si poglejte v priloženi brošuri.

Že drugo leto zapored je Gartner ocenil Mendix platformo, kot vizionarsko na področju Enterprise aPaaS (Application Platform as a Service). Mendix lahko definiramo kot platformo z malo konvencionalnega programiranja ter platformo, ki omogoča hiter razvoj in postavitev aplikacij. Ni potrebno veliko investiranja v inštalacijo platforme, usposabljanja kadrov in končne postavitve aplikacije, kar omogoča končnim uporabnikom konkurenčen boj. Sama platforma omogoča:

• Vizualen razvoj aplikacij.
  • Uporaba obstoječih gradnikov iz App Store-a (npr. povezava z Amazon spletno trgovino).
  • Možnost integracij z drugimi aplikacijami preko uporabe SOAP, REST ali JAVA itd.

PRENOVA ŠTUDIJSKEGA PROGRAMA RAČUNALNIŠTVO IN INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE - DRUGA STOPNJA

Datum objave: 31. januar 2017 | Datum poteka: 30. september 2017

V študijskem letu 2017/18 pričnemo izvajati prenovljen magistrski študijski program Računalništvo in informacijske tehnologije.

Prenovili smo magistrski študijski program Računalništvo in informacijske tehnologije. Uvedli smo nekatere nove predmete:

• Postavitev in upravljanje računalniških oblakov,
  • Domensko specifični modelirni jeziki,
  • Algoritmi analize masivnih podatkov,
  • Vseprisotno računalništvo,
  • Vitko upravljanje v inženirstvu,
  • Algoritmi obdelave podatkov daljinskega zaznavanja,
  • Virtualni stroji in upravljanje z računalniškimi viri.

Predmetnik najdete na spodnji povezavi.

PRENOVA ŠTUDIJSKEGA PROGRAMA RAČUNALNIŠTVO IN INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE - PRVA STOPNJA

Datum objave: 25. januar 2017 | Datum poteka: 30. september 2017

V študijskem letu 2017/18 pričnemo izvajati prenovljen univerzitetni študijski program Računalništvo in informacijske tehnologije in visokošolski strokovni študijski program Računalništvo in informacijske tehnologije.

Prenovili smo oba prvostopenjska programa (UNI in VS) Računalništvo in informacijske tehnologije. Uvedli smo nekatere nove predmete:

• Platformno odvisen razvoj aplikacij (UNI),
  • Paralelno in porazdeljeno računanje (UNI, VS),
  • Algoritmi in tehnike za učinkovito reševanje problemov (UNI, VS),
  • Razvoj računalniških iger (UNI),
  • Veščine komuniciranja v inženirskem poklicu (UNI),
  • Uvod v platformno odvisen razvoj aplikacij (VS),
  • Uvod v razvoj računalniških iger (VS).

Oba predmetnika najdete na spodnjih povezavah.