Obvladaj mikrokrmilnik in sortiraj bonbone

Danes nas tehnologija spremlja že na vsakem koraku, od žepa kjer smo preko mobilne naprave in interneta povezani s celotnim svetom, do vrat nakupovalnega središča, ki se nam odpirajo sama. Ste se kdaj vprašali kako je to mogoče? Kako prelisičimo na elektriko priklopljen kup plastike in kovine, da nas zabava ali pa opravljajo težka in dolgočasna dela?

Na delavnici bomo spoznali:

• kako skupaj povezati tiskana vezja s senzorji
  • kaj je programiranje in kako lahko enostavno sami sprogramiramo mikrokrmilnik
  • kako obdelamo podatke iz senzorjev (kakšen bonbon "vidi" robot)
  • kako krmilimo preprost računalniški sistem (kako premaknem zelen bonbon stran od modrega)

Delavnica (izvajamo jo skupaj z Inštitutom za elektroniko in telekomunikacije):

1. dan: Spoznajmo kako delujejo računalniki.
  2. dan: Pripravimo okolje za programiranje mikrokrmilnikov, spoznamo osnove programiranja in priklopimo senzorje.
  3. dan: Napišemo program za krmiljenje, oživimo robota ter pojemo sortirane bombone.

Udeleženci lahko prinesete in uporabite lasten prenosni računalnik, ni pa to pogoj za udeležbo na delavnici. Sestavljenega robotka in preostale bonbone odnesete domov za nadaljnjo igranje in nadgrajevaje!

Kje in kdaj:

Mesto izvajanja: UM FERI, Koroška cesta 46, Maribor (https://feri.um.si/)
Termin: 28.- 30. avgust 2019 (skupaj 3 dni)
Čas izvedbe delavnice: od 9. do 14. ure (6 šolskih ur)

Za koga:

Ciljna skupina: srednja šola
Predznanje: uporaba računalnika (urejanje teksta, navigiranje po svetovnem spletu), znanje programiranja ni potrebno
Udeležencev na delavnici: 20

Prijava na delavnico:

Informacije o delavnici: Jernej Kranjec (jernej.kranjec@um.si)
Prijava: prijave so zaključene