Nagrade in dosežki študentov

Rektorjeva nagrada

  • 2005: Rok Istenič
  • 2000: Aleš Holobar

Nagrada Andreja Perlacha

  • 2015: Marko Bizjak
  • 2011: Iztok Fister Jr.
  • 2007: Aleš Zamuda
  • 2002: Gregor Klajnšek
  • 1997: Matej Šprogar

Najboljši študent Univerze v Mariboru

  • 2013: Iztok Fister Jr.

Imagine Cup

2013

  • Ekipa Beezinga (Nenad Čikić, Jernej Škrabec, Jernej Gračner, mentor Denis Špelič): 1. mesto na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup, Maribor, Slovenija.
  • Ekipa Beezinga (Nenad Čikić, Jernej Škrabec, Jernej Gračner, mentor Denis Špelič): finalisti svetovnega tekmovanja Imagine Cup, Sankt Petersburg, Rusija.

2012

  • Ekipa IntelliDerm (Dušan Škerget, Matej Kotnik, Nenad Čikić, mentor Denis Špelič): 2. mesto na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup, Ljubljana, Slovenija.

2011

  • Ekipa 2nd Sight (Tine Poštuvan, Luka Topolovec, Žan Markon, Blaž Magdič, mentor Mateja Verlič): 1. mesto na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup, Maribor, Slovenija.
  • Ekipa 2nd Sight (Tine Poštuvan, Luka Topolovec, Žan Markon, Blaž Magdič, mentor Mateja Verlič): finalisti svetovnega tekmovanja Imagine Cup, New York, ZDA.

2007

  • Ekipa T-Team (Mario Dietner, Alois Paulin, Igor Pernek, Matej Urbas, mentor Peter Kokol): 1. mesto na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup, Maribor, Slovenija.
  • Ekipa T-Team (Mario Dietner, Alois Paulin, Igor Pernek, Matej Urbas, mentor Peter Kokol): finalisti svetovnega tekmovanja Imagine Cup, Seul, Južna.

2006

  • Ekipa sparcoNET (Sergej Jurečko, Denis Justinek, Denis Špelič, Igor Tasič, mentor Tomaž Kosar): 1. mesto na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup, Ljubljana, Slovenija.
  • Ekipa sparcoNET (Sergej Jurečko, Denis Justinek, Denis Špelič, Igor Tasič, mentor Tomaž Kosar): 1. mesto na srednjem in vzhodnoevropskem tekmovanju Imagine Cup, Maribor, Slovenija.
  • Ekipa sparcoNET (Sergej Jurečko, Denis Justinek, Denis Špelič, Igor Tasič, mentor Tomaž Kosar): 7. mesto na svetovnem tekmovanju Imagine Cup, New Delhi, Indija.

2005

  • Ekipa ethnoCon (Miha Lesjak, Simon Jurič, Boris Krivonog, Tadej Gregorčič, mentor Tomaž Kosar): 1. mesto na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup, Ljubljana, Slovenija.
  • Ekipa ethnoCon (Miha Lesjak, Simon Jurič, Boris Krivonog, Tadej Gregorčič, mentor Tomaž Kosar): 1. mesto na srednjem in vzhodnoevropskem tekmovanju Imagine Cup, Solun, Grčija
  • Ekipa ethnoCon (Miha Lesjak, Simon Jurič, Boris Krivonog, Tadej Gregorčič, mentor Tomaž Kosar): 4. mesto na svetovnem tekmovanju Imagine Cup, Yokohama, Japonska.

2004

  • Ekipa Janus (Peter Jaušovec, Simon Jurič, Miha Lesjak, Gregor Pačnik): 1. mesto na nacionalnem tekmovanju Imagine Cup, Ljubljana, Slovenija.
  • Ekipa Janus (Peter Jaušovec, Simon Jurič, Miha Lesjak, Gregor Pačnik): 3. mesto na srednjem in vzhodnoevropskem tekmovanju Imagine Cup, Cambridge, Velika Britanija.

Nagrade IEEE Region 8

  • 2007 - Aleš Zamuda, 2. mesto na finalnem izboru Warsaw, Poland, on 11 September 2007, as part of IEEE Region 8 EUROCON 2007, the International Conference on “Computer as a Tool” (9-12 September 2007)
  • 2006 - Jurij Rakun, 2. mesto na finalnem izboru Benalmádena (Málaga), Spain, on 16 May 2006, as part of MELECON 2006, the 13th IEEE Mediterranean Electrotechnical Conference (16-19 May 2006)
  • 2001 - Matjaž Divjak, Aleš Holobar, Iztok Prelog, 3. mesto na finalnem izboru Bratislava, Slovak Republic, on 6 July 2001, as part of EUROCON 2001 (5-7 July 2001)
  • 1999 - Vili Podgorelec, 1. mesto na finalnem izboru Bled, Slovenia, on 13 July 1999, as part of ISIE’99, the International Symposium on Industrial Electronics

Druge nagrade

2018

  • Nikolaj Čolić - najboljši diplomant prvostopenjskih visokošolskih strokovnih študijskih programov na FERI v študijskem letu 2018/19,
  • Robi Novak - najboljši diplomant prvostopenjskih univerzitetnih študijskih programov na FERI v študijskem letu 2018/19,
  • Žiga Leber - najboljši diplomant drugostopenjskih univerzitetnih študijskih programov na FERI v študijskem letu 2018/19,
  • Vid Keršič, Niko Uremovič, Mitja Žalik - priznanje za izjemni prispevek študentov,
  • Aljaž Jeromel, Gal Meznarič, Jan Mikolič - priznanje za izjemni prispevek študentov,
  • Miha Antolinc, Niko Uremovič - priznanje za izjemni prispevek študentov,
  • Luka Bašek - priznanje za izjemni prispevek študentov.

2017

  • Aljaž Jeromel: 3. mesto na tekmovanju študentov v znanju matematike za Vegova priznanja na državnem nivoju.
  • Gal Meznarič - najboljši diplomant prvostopenjskih univerzitetnih študijskih programov na FERI v študijskem letu 2016/17.
  • Aljaž Jeromel - priznanje za izjemni prispevek študentov.
  • Izak Glasenčnik, Nejc Maček, Robi Novak - priznanje za izjemni prispevek študentov.
  • Žan Skamljič, Jan Pomer - priznanje za izjemni prispevek študentov.

2016

  • Martin Kraner: 2. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2016.
  • Gašper Gračner: najboljši diplomant prvostopenjskih visokošolskih strokovnih študijskih programov.
  • Klemen Forstnerič: priznanje za izjemni dosežek študentov.
  • Žiga Podgrajšek: priznanje za izjemni dosežek študentov.
  • Dominik Korošec, Žan Skamljič, Domen Vidovič: priznanje za izjemni dosežek študentov.
  • Žiga Leber: priznanje za najboljše raziskovalne dosežke študentov - 1. nagrada v kategoriji samostojno delo brez mentorja.
  • Martin Kraner: priznanje za najboljše raziskovalne dosežke študentov - 1. nagrada v kategoriji delo z mentorjem.

2015

  • Marko Bizjak: 1. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2015.
  • Iztok Fister, Jr.: Bronasta medalja, Sejem inovacij SIIF, Južna Koreja.

2014

  • Iztok Fister, Jr.: Bronasta medalja, Sejem inovacij IEIK, Kitajska.
  • Iztok Fister Jr.: Pomurska raziskovalna nagrada za najboljše magistrsko delo.

2013

  • Mladen Borovič: druga nagrada za študentski članek na DSI 2013.

2012

  • Mladen Borovič: 3. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2012.

2010

  • Iztok Fister Jr.: 1. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2010.

2009

  • Sebastijan Šprager: tretja nagrada na natečaju za najboljše dosežke študentov, podeljena za raziskovalno delo z naslovom "Elastično poravnavanje ultrazvočnih posnetkov".

2008

  • Ines Čeh: 1. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2008.
  • Marko Očko: 3. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2008.
  • Aleš Zamuda: 1. nagrada na natečaju za najbolj inventivni in podjetniško usmerjeni projekt Eureka! mladi 2008, Ljubljana.

2007

  • Aleš Zamuda: 2. mesto na finalnem tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, Varšava, Poljska.

2006

  • Jurij Rakun: 2. mesto na finalnem tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, Malaga, Španija.
  • Aleš Zamuda: 1. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2006.

2005

  • Jurij Rakun: 1. mesto na tekmovanju študentskih člankov IEEE regije 8, ERK 2005.
  • Robert Zrinski: Pomurska raziskovalna nagrada za diplomsko delo.

2002

  • Aleš Holobar: 2. mesto za najboljši študentski članek, IEEE symposium on computer-based medical systems, Maribor, Slovenija.

2001

  • Matjaž Divjak, Aleš Holobar, Iztok Prelog: 3. nagrada za najboljši članek v finalnem tekmovanju študentskih člankov IEEE regija 8, Bratislava, Slovaška.

2000

  • Matjaž Divjak, Aleš Holobar, Iztok Prelog: 1. nagrada za najboljši članek v kategoriji študentskih člankov in uvrstitev v finalno tekmovanje IEEE regije 8, ERK 2000.
  • Janez Brest: Nagrada za najboljši članek v kategoriji doktorskih študentov, ERK 2000.

1999

  • Božidar Potočnik: Nagrada za najboljši članek v kategoriji doktorskih študentov, ERK 1999.
  • Mirko Zadravec: Nagrada študentskega tekmovanja na konferenci ERK 1999.